Endonezya' ya özgü, palmiyeden elde edilen bir içki ...Tuak,


Tuak palmiye bira, palmiye ağacı sap demlenmiş bir sabunlu ve oldukça hafif iksiridir. Tuak tür palmiye bir dizi herhangi bir çiçek tomurcuğu özünden fermantasyon ile üretilir. Oldukça yaygın olan ağaçlar nedeniyle Bali, punyan Nyuh denilen hindistan cevizi ağacı, en sık kullanılır. Şeker avuç içi, punyan jaka, palmiye ağaçları, büyümek alanlarda, kendi suyu kullanılır. Yılında Kuzey ve Doğu Bali, punyan ental denilen lontar hurma, tuak için kullanılır. Ental ile sorun ise, ağacın yaprak taşıyan kol diken dolu olmasıdır. İki tuak çeşit vardır; ". Old" tuak Manis, "tatlı" (bazen "genç", nguda adlandırılır) ve tuak wayah, iki tuak wayah "kurutma" olmanın, tat ve alkol içeriği arasındaki fark ve daha güçlü. Tuak Manis ağacından taze ve fermantasyon işlemi çok uzun gitmediğini çünkü oldukça yüksek şeker içeriğine sahiptir. Mide problemleri, şişkinlik ve ishale neden olur çünkü çoğu bilenler tuak Manis kaçının. Ama şu var.Tercih edilen içecek tuak wayah olduğunu. Bu kesin bir alkolik lezzet ile, Manis daha güçlü bir tadı vardır. Biraz ekşi değil, aksine ağır bira zıpladı. Bira gibi, kazanılmış bir tat. Ama Bali korkunç bir sürü elde etmiş görünüyor.Fermantasyon hala oluyor çünkü tuak ikisi çeşitleri, sürekli kabarcıklar üretmek ve fermentasyon ürünlerinden biri karbondioksit olduğunu. Manis kalın wayah daha kabarcıklar ve onları daha vardır. Kabarcık ve sabun köpüğüyle içeriyormuş gibi köpük ile tuak bir dar ağızlı bir kap. Bu, tabii ki, mühürlü edilemez, ya da ateşlenebilir. Bu gün plastik jeriken, yoksa tuak için receptable tercih "Bidonu." 

Gün geçtikçe güçleniyor Tuak.Sabah üretmek varsa, bundan sonra iki ya da üç gün için bile akşam içki ya da olabilir. Sonra sirke dönüşür. Çoğu insan taze içilir. Tuak buzdolabında uzun bir süre devam edecektir, ancak birkaç kişi bir tane var. Hayır tuak hazırlanan ve mağazalarımızda satışa büyük fabrikalarda şişelenir. Tüm tuak bireyler ya da çok lokal olarak pazarlamak bireylerin küçük gruplar tarafından toplanan ve fermente edilir..
 
Tuak fermente pirinç, maya ve şeker yapılmış ve bu Sumatra, Sulawesi, Borneo ve bu Penang Adası ve Doğu Malezya olarak Malezya parçaları olarak Endonezya bölgelerinde içti alkollü bir içecektir. Aynı zamanda, pirinç şarap olarak adlandırılır.Içecek misafirler ve diğer özel günlerde ev sahipliği Gawai festivaller, düğün sırasında Sarawak Ibans ve diğer Dayaks arasında popüler bir içecektir.Aynı sözcük Endonezya diğer içecekler için kullanılır, örneğin Kuzey Sumatra Batak halkının hurma şarabı. [Kaynak belirtilmeli]

Hazırlanışı: pişmiş yapışkan pirinç ince yayılır ve düz yüzeylerde soğumaya bırakılır, metalik eşyaları genellikle kullanılır. Maya bir eşdeğer ağırlık (ragi) acı Tuak üretecek olan, ilave edilir. Tatlı Tuak için, ragi daha küçük bir oranda ilave edilir. Bu, soğutuldu ve karışım, 3 ila 10 gün arasında bir şey için kavanoz içinde mayalanmaya bırakılır sonra maya dövülerek toz haline ve pirinç ile karıştırılır. Bu süre boyunca, genellikle sıvı ayrı olarak ve karışım katı maddeler üstünde yüzerler.

Şeker kaynar su (tipik olarak 1 su her 2 litre şeker kg, ancak karışım tatlılık düzeyi için tercihine bağlı olarak değiştirilebilir) ve soğutulmuş şurup eklenir mayalanmış karışıma ilave edilir.Tuak halk ile ya da hizmet için hazır olduğunu, tercihen olgun tadı için başka bir 10 gün boyunca bekletilir.Uzun Tuak tutulur, o olacak daha olgunlaştı. Tuak, uzun süre için saklanan süre boyunca rengi koyulaşır ve bal aroması gelişir edilebilir. Alkol veya şeker ya da içeriği yeterince yüksek sunulmuştur, pirinç şarabı kapalı şişelerde yıllarca saklanabilir. [1]