26 Mayıs 2013 Pazar

Doğuştan ya da sonradan meydana gelen, şehvet duygularından yoksunluk hali ...

Atul,
Şehevi duygulardan yoksunluk hali. 


Doğuştan ya da sonradan meydana gelen, şehvet duygularından yoksunluk hali.
Doğuştan ya da sonradan ortaya çıkmış, şehvet duygularından yoksunluk hali.
Doğuştan olan veya sonradan oluşan şehevi duygulardan yoksunluk halidir.

Doğuştan veya sonradan  oluşan cinsel korkular, insanın kendisi tarafından tahlil edilebildiği için çoğu zaman geçici olup oldukça basit ve yüzeyseldir. Doğuştan yapısal zayıflığa bağlı olarak herhangi bir organın normal işlevini zamansız kaybetmesine Abiyotrofi denmektedir. Bu tür arazlar doğuştan, anadan doğma yani; Konjenital-Maderzad olduğundan tedavi imkanları çok zor olmaktadır.Konuyu iyi anlatabilmek için şehvet nedir.? 
Şehvet, (Arapça). Erkek ve dişinin birbirine karşı duydukları cinsel istek, kösnü. Aşırı istek
Kişisel cinsel ihtiyaçlara yönelik isteklerin tamamını şehvet veya şehevet olarak tanımlarız. Şehvet cinsel isteklerin genellemesine denir. Şehvet duygularından bir şekilde yoksun olmak gibi insanların cinsel yaşamında şehevî duygu ve isteklerin, kişideki tüm öbür duyguları baskısı altına alarak iradeyi, tüm düşünce ve ahlak ölçülerini yok sayarak kişiyi yalnızca cinsel doyurunun arkasına takmasıdır. İşte bu şekilde şehvet duygularının ortalama ölçüleri aşarak kişiyi esir almasına azgınlık denir.


Şehvetten, şehevi duygulardan ve ilave olarak gazab ve öfkeden kurtuluş, eman ve emniyet için her namazdan sonra "Yâ Selâmu, yâ Mü’minu, yâ Müheyminu " niyetini 36 defa arzularsanız gerçekleşecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Benzer Bulmaca ve Cevapları